Z Vily do vily
aneb Čtení v Talichově údolí
22. 10. 2023
13:00 - 17:00

U příležitosti Roku dirigenta Václava Talicha pořádá Městská knihovna Beroun ve spolupráci s Městem Beroun a Talichovým Berounskem, z.ú. další čtení na netradičním místě, tentokrát se zajímavým doprovodným programem. 

V neděli 22. října se sejdeme ve 13:00 v Městské galerii v Duslově vile, kde bude k vidění výstava Jiří Vydra - Václav Talich, Spojeni hudbou za účasti autora a kurátorky výstavy. 
Poté budeme následovat Mgr. Emila Šnaidaufa na komentované procházce Talichovým údolím, abychom v 15:00 navštívili běžně nepřístupnou Talichovu vilu. Pobyt na zahradě nám zpříjemní herec divadla Ypsilon Jan Bradáč čtením dirigentových dopisů z nejnovější knihy Milana Kuny. Za přítomnosti vnuka Václava Talicha Michala Dejmala bude také možné prohlédnout si pozůstalost v přízemí vily. Výstavu i čtení hudebně doprovodí flétnové kvarteto Napříč
Vstupenky v hodnotě 120 Kč si můžete zakoupit od úterý 26. 9. v Městské knihovně Beroun (v hlavní budově U Kasáren i na pobočce Sídliště) a v Městském informačním centru. Kapacita omezena! V případě nepříznivého počasí proběhne program pouze v Duslově vile (výstava, čtení, hudba).